Shingle Çatı

Shingle Çatı

Shingle Çatılar, eğimli çatılar için kullanılan yeni tip çatı malzemesidir. Modern görüntüsü ve sağlamlığı ile İstanbulda en çok tercih edilen çatı türlerinin başında gelmektedir.

Şıngıl çatı olarakta ifade edilmektedir.

Şıngıl çatılar, kompozit malzemeye benziyor, hatta yakından bakılıyor ama maliyeti çok daha düşük.Ve asfaltla hemen hemen aynı ağırlığa sahiptir, bu nedenle arduvazla yapacağınız gibi çatı yapısını güçlendirmenize gerek yoktur.

Plastik / polimer, kil, kauçuk veya asfalt dahil olmak üzere çeşitli bileşimlerden oluşan sahte arduvaz, gerçek arduvazdan daha kaygandır.

Karlı bir iklimde yaşıyorsanız, buz tabakalarının aşağı kaymasını ve birine zarar vermesini önlemek için kar koruyucuları takmayı düşünün .

Bazı sahte arduvazlar darbe altında solabilir veya çatlayabilir. Çivileme şeridi ile üretilmiş bir ürün olduğu için, çoğu çatı kaplama müteahhidi onu kurabilir (sadece yetenekli bir duvar ustası gerçek kayrak yerleştirebilir).

Sahte arduvaz çatı kaplamasına ilişkin garantiler genellikle asfalt kiremitlerle karşılaştırılabilir – bunların 20–50 yıl arasında sürmesi bekleniyor.

Call Now ButtonHemen Arayın